•  

Ühest väga ammusest ja erakordsest augustitormist

Sorteerimine:   Vanemad eespool   Uuemad eespool

Nimekas, 03.09.2009 16:09
Aga mis selle siis tingis? Kas mingi madalrõhkkond millega kaasnesid suured äikesetingimused?

Jüri K., 03.09.2009 18:29
See oli kindlasti põhjustatud sügava tsükloni lähedusest (sama juhtus ka 1967. a. tormiga - väga sügav tsüklon oli Eesti lähedal). Kõige suuremad on õhurõhu erinevused sügavate tsüklonite lõunaosas ning seetõttu on seal tuul ka väga tugev. Arvatavasti oli tsükloni kese Läänemere kohal (tsükloni idaosas puhuvad laias laastus lõunatuuled), kuid ilmselt jäi madalrõhkkond väheliikuvaks või oli väga ulatuslik, sellest ka pikaajaline torm.

Äikeste kohta ei saa midagi kindlat väita, sest äikesega on kord nii, kord naa. Võimalik, et tugeva äikese põhjustas kas väga tugev front või kiire õhurõhu langus koos tsükloni toodud niiskusevaruga.

Kuna ülevaade on koostatud ajakirjanduse artiklite ja hilisema EL artikli põhjal, siis ei kirjutanud kokkuvõttesse täpsemalt põhjustest. Seda tuleks uurida mõne arhiivis säilitatava tolleaegse ilmakaardi abil või võrrelda ilmapäevikutes erinevate jaamade andmeid ja siis üldistus teha.

Ybj8r9ClglNu, 06.04.2014 20:52
Absolutely terrific epsidoe it's amazing how much can be learned just from watching someone skilled talk about their process as they toggle layers on and off. Many thanks, and more like this please!

mkl, 09.01.2015 15:11
vot see on sajanditorm, või eelmise aastatuhandetorm

Name:

E-mail:

Comment:

Telefon: 6 565 655

E-post: ilm@ilm.ee

Rohkem: Kontakt | Reklaam